csütörtök, január 15, 2004

a majmoké a világ



csak egy bibi van ezzel a filmmel, hogy ultragagyi, az, hogy kihagytak belőle részeket, szereplőket, még megengedhető lenne, ha javítana a színvonalon, de sajnos nem segít ezen semmi...
az a kicsike jóság, érdekesség pedig valszeg a regényből magából jön, nem pedig a rendezésből...
mindegy, ez kell a népnek, a majmok jó gonoszok, az emberek jók és ártatlanok, a nagydudás fiatal nőci szőke, és állandóan nyitva a szája, a többi ember meg beszél, pedig eredetileg nem tudnak.
mindegy, tényleg, felejtsük el.
hehe, más is így látta:
Csak hogy érthető legyen azok számára is, akik nem látták a filmet, hogy miről is beszélek: például Mark Wahlberg űrhajós úgy hagyja el az űrállomást, mint aki éppen csak kisurran egy ajtón, se zsilipelés, se engedély kérése, még egy nyavalyás komputer sem akadékoskodik, hogy van-e jogosultsága kilépni a világűrbe. Arról már nem is beszélve, hogy Wahlberg űrhajós ékes példáját szolgáltatja azon embereknek, akik egészen biztosan nem kaptak volna munkát egy űrállomáson, mert túl könnyen szegte meg a parancsot, és ezzel a mentalitással talán még mezőgazdasági pilóta sem lehetne, nemhogy űrhajós. A film vége szintén értelmetlen, bár hosszas gondolkodás után találtam valami, akár logikusnak is tűnhető magyarázatot a befejezésre, mindenféle idősíkokkal és párhuzamos univerzumok létének feltételezésével, de félek, hogy itt nem erről van szó, csak a producerek valami frappáns poént kerestek, majd (ki)találtak, ami távolról emlékeztet a könyv befejezésére, és ettől majd mellüket gorillamód verve kijelenthetik, hogy mi a könyv eredeti befejezését követtük, inkább, mint az első film, a Charlton Hestonos. Ám ez egy nagy tévedés, ennek a filmnek annyi köze van a könyvhöz, és az első filmhez, hogy ugyanaz a címe, valamint emberek és majmok szerepelnek benne. Értelmes, nem állati módon élő emberek. És mind közül ez a legnagyobb probléma.

Nincsenek megjegyzések: